ایجاد شتاب‌دهنده‌های تخصصی در حوزه مبارزه با مواد مخدر ضروری است

ایجاد شتاب‌دهنده‌های تخصصی در حوزه مبارزه با مواد مخدر ضروری است

اسکندر مؤمنی دبیر کل ستاد مبار‌ه با مواد مخدر در نشست دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: با روش علمی نوینی که ستاد در پیش گرفته است، میزان کشفیات در شش ماهه ابتدایی امسال به اندازه کل سال 92 و 93 بود.

وی افزود: در این روش جدید بر روی چند شاخص «مرزها به خصوص شرق کشور»، «بازارهای بزرگ» و «کارهای اطلاعاتی» تمرکز کرده‌ایم. سال‌های گذشته از حوزه پیشگیری غفلت کرده بودیم اما با اجرای «طرح یاریگری» که با کمک وزارت آموزش و پرورش و با محوریت مدارس اجرایی شد، این حوزه را هم فعال کردیم.

به گفته مؤمنی، قرار بود در این طرح 20 هزار مدرسه تحت پوشش قرار گیرند اما به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، با محدودیت اجرا شد. اما امسال با کمک سامانه شاد، 40 هزار مدرسه تحت پوشش قرار گرفتند. این طرح با هدف نجات معتادان و آموزش و آگاهی بخشی به جامعه اجرایی شده است.

در مرکز مهر سروش که برای نگه‌داری و توانبخشی معتادان در نظر گرفته شده است، برای معتادان پس از ترک و توانبخشی، اشتغال هم ایجاد می‌شود. این کار از حضور معتادان متهاجر در سطح شهر پیشگیری کرده است. از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌خواهیم که در حوزه ایجاد شتاب دهنده‌ها و نفوذ تکنیک‌های نوین در امر مبارزه با مواد مخدر به ما کمک کند.

منبع: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.