«بشنو و باور نکن» پوستر برتر جشنواره «یاریگران زندگی»

«بشنو و باور نکن» پوستر برتر جشنواره «یاریگران زندگی»

مجموعه طرح‌های “بشنو و باور نکن” از طرف سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در جشنواره “یاریگران زندگی” به عنوان پوستر برتر انتخاب شد.

به گزارش ایمنا، فراخوان جشنواره “یاریگران زندگی” از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اعلام شد که در این جشنواره نهادها، طرح‌های خود را برای مقابله با این آسیب ارائه دادند. سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان نیز با ارسال مجموعه طرح‌های “بشنو و باور نکن” در بخش پوستر این جشنواره شرکت کرد که به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد.

سردار اسکندر مؤمنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در رابطه با این جشنواره اظهار کرد: جشنواره “یاریگران زندگی” محصول تلاش یکسال گذشته تمام سازمان‌های فرهنگ ساز در کشور بوده که امروز به نمایش در آمده است.

وی افزود: مجموعه‌ها و دستگاه‌ها باید تلاش کنند که با کم کردن عرضه، اعتیاد را کاهش دهند زیرا این وظیفه ما و حاکمیت است؛ کاهش عرضه مواد مخدر باعث مصرف کمتر توسط افراد می‌شود و لذا اولویت ما کاهش این موضوع بوده اما این اقدام برای ما کافی نیست.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: با جلسات برگزار شده و تصویب موضوعات مختلف در ابتدای امر، اولویت با اقدامات پیشگیرانه بود و اینکه با تولید محصولاتی در این زمینه نسبت به آگاه سازی مردم اقدام کرده و سعی بر حل این مشکل داشته باشیم.

مؤمنی تصریح کرد: با توجه به اینکه مخاطبین در شرایط کنونی با انبوهی از محصولات رو به رو هستند، باید تولیداتی را انجام دهیم که جوانان کمتر به سمت مواد مخدر بروند و بیشتر سرگرم این محصولات بشوند لذا در حوزه ستاد مواد مخدر جشنواره “یاریگران زندگی” برگزار شد تا محصولاتی که در این زمینه می‌بایست رونمایی شود به تولید برسد.

وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم که در جشنواره محصولات فاخری رونمایی شود، گفت: اتفاقات خوبی را در این جشنواره شاهد بودیم و اقشار مختلفی از جامعه، محصولات فرهنگی را به ستاد مواد مخدر ارائه کردند.

اکثر آسیب‌های اجتماعی زیر مجموعه اعتیاد است

محمد عیدی، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان نیز در آئین مجازی اختتامیه این جشنواره گفت: استان اصفهان در مواجه شدن با آسیب‌های اجتماعی دارای مشکلاتی است که در این زمینه نهادها باید اولویت خود را انتخاب کرده و همه دست در دست یکدیگر برای بهتر شدن این شرایط تلاش کنند.

وی اظهار کرد: نیاز است تمام کنشگران به مسئله “چیستی” بپردازند تا با حل موضوع اصلی بتوانند مشکلات موجود اجتماع را حل کنند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان افزود: تداخل انواع آسیب‌های اجتماعی با یکدیگر، اتفاقات خوبی را به همراه نخواهد داشت لذا ما باید با نگاهی دقیق به مسائل و رسیدن به یک جمع بندی در بین نهادها، تلاش کنیم تا برای شهر و کشورمان اتفاقات خوبی را رقم بزنیم؛ اگر در کشور اولویت ما اعتیاد است باید همه ما به این مسئله توجه کرده و با تمام تلاش سعی بر رسیدن به نتیجه مطلوب‌تری داشته باشیم.

عیدی ادامه داد: سازمان اجتماعی کشور اولویت بندی را انجام داده که در آن اولین آسیب اجتماعی اعتیاد شناخته شده است که ستاد مبارزه با مواد مخدر در ابتدای این راه قرار دارد، ما نیز با در دست داشتن طرح اطلس از ریزترین مسائل آسیب‌های اجتماعی شهر با خبر هستیم که در آن همه موضوعات زیر مجموعه اعتیاد است.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات و طرح‌هایی صورت گرفته تا بتوانیم به مسئله اعتیاد نگاه ویژه‌تری داشته باشیم که در همین راستا به ۴۰ اطلس مختلف دست پیدا کردیم که باید ظرفیت‌های آن را به اشتراک بگذاریم تا در شهرمان شاهد اتفاقات بهتری باشیم.

گفتنی است؛ علاقه مندان برای مشاهده مجموعه طرح‌های “بشنو و باورنکن” می‌توانند به سایت esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.