تاکید بر ارتقای همکاری پلیس چین و ایران در مبارزه با مواد مخدر

تاکید بر ارتقای همکاری پلیس چین و ایران در مبارزه با مواد مخدر

معاون امور منطقه‌ای و بین الملل پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در دیدار افسر رابط پلیس چین در ایران بر تقویت همکاری‌های مشترک دو کشور در راستای مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ نقی محمودی به رابطه مطلوب و سازنده بین دو کشور در حوزه‌های مختلف اشاره و اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم از فرصت پیش آمده در مبارزه با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر بیشترین بهره را ببریم.
این مقام انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به موارد مطروحه در نشست وبیناری سال گذشته با مسئولان عالی رتبه پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور چین اشاره و تصریح کرد: تبادل اطلاعات تخصصی از زمینه همکاری مشترک به شمار می‌رود که تا حد زیادی می‌تواند به مبارزه با قاچاق مواد افیونی در سطح منطقه و بین الملل کمک کند.
وی همچنین تصریح کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران آمادگی کامل خود را برای همکاری‌های مشترک بین دو کشور در زمینه‌های مختلف از جمله تبادل اطلاعات مربوط به عناصر و سرشبکه‌های اصلی قاچاق مواد مخدر، همکاری‌های آموزشی، تبادل تجربیات مربوط به تجهیزات پلیسی، کشف قاچاق مواد مخدر، تامین سگ‌های موادیاب و پیگیری پرونده‌های مربوط به مبارزه با مواد مخدر را بین دو کشور اعلام می‌دارد.

آمادگی پلیس چین برای افزایش همکاری‌های دوجانبه

در ادامه “چن یوتا او” افسر رابط پلیس چین نیز گفت: پلیس چین آمادگی کامل برای افزایش همکاری‌های دوجانبه با پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در زمینه‌های مقابله با ترانزیت و قاچاق مواد مخدر در سطح بین الملل دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.