اجرای طرح یاریگران زندگی با مشارکت دانش آموزان

اجرای طرح یاریگران زندگی با مشارکت دانش آموزان

طرح یاریگران زندگی با مشارکت ۳۶ هزار و ۵۳۷ دانش آموز در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش این استان در آیین تجلیل از برترین‌های استانی طرح یاریگران زندگی در یاسوج گفت: با هدف پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در مدرسه و خانواده، آگاهی‌بخشی و توانمندسازی دانش‌آموزان در مقابله با آسیب‌های اجتماعی طرح یاریگران زندگی با مشارکت دانش‌آموزان در ۷۴۵ آموزشگاه استان اجرا شد.
بهاء الدین ملک حسینی افزود: این طرح با مشارکت آموزش و پرورش و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و با فعالیت هزار و ۲۵۰ گروه دانش‌آموزی و اولیا در فضای شاد اجرا شد.

ملک حسینی با بیان اینکه دراین طرح از ظرفیت همسالان، تشکل‌های دانش‌آموزی همیاران مشاور، سفیران سلامت، انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استفاده اضافه کرد: با توجه به شرایط کرونایی طرح یاریگران زندگی در دو بخش غیر حضوری و نیمه حضوری و با ارائه رمز سلامتی خود مراقبتی شاخص‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی انجام شد.

حجت الاسلام میرمحمدی مدیرکل امور اجتماعی استانداری هم گفت: طرح یاریگران زندگی فرصتی برای استفاده از ظرفیت دانش آموزان به عنوان سفیران آگاهی بخشی در موضوع آسیب‌های اجتماعی است.


ناصر رضایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیزگفت: برنامه‌های آموزشی تخصصی با حضور مدرسان و مربیان برای گروه‌های انجمن اسلامی، هلال احمر، مروجان سلامت، همیاران سلامت و یاریگران زندگی برگزار شد.
در این آیین از ۲۱ نفر برترین‌های استانی طرح یاریگران زندگی به نمایندگی از ۱۵۶ برگزیده استانی در بخش‌های مدیر، مشاور و دانش آموز تجلیل شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.