فعالیت ۴۵ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال

فعالیت ۴۵ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر ۴۵ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق کشور در این حوزه فعالیت می‌کنند.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی محمدی درباره اهمیت توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور، گفت: فناوری‌های دیجیتال همه ابعاد زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده است؛ بنابراین همه دستگاه های اجرایی باید در زمینه گسترش و بهبود این حوزه کمک کنند تا بتوانیم نقطه ضعف‌ها را برطرف کنیم.

وی بیان کرد: تمام تلاش خود را به ‌کار بسته‌ایم تا از استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری تخصصی حمایت کنیم، حمایت‌های مالی از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت از پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی در قالب توسعه فناوری‌ از جمله این حمایت‌ها است.

محمدی افزود: تلاش کردیم آنچه را که مورد نیاز توسعه کشور است، بومی‌سازی کنیم. مجموع این حمایت سبب شده است که ظرفیت نسبتا خوبی در حوزه دانش‌بنیان به ویژه در اقتصاد دیجیتال،   میکروالکترونیک،  الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات،  نرم‌افزار و کسب و کارهای اینترنتی ایجاد شود.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: از ۶ هزار شرکت دانش‌بنیان و ۱۴۰۰ شرکت خلاق در کشور، حدود ۴۵ درصد در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند.

محمدی گفت: ما باید ظرفیت‌های موجود در بخش‌های خصوصی را به رسمیت بشناسیم و برای آن مانع ایجاد نکنیم. هنوز در حوزه حمل‌ونقل و سلامت مشکل دیجیتالی داریم، درحال حاضر با توجه به ظرفیتی که در حال شکل‌گیری است، امید داریم این فرآیند با سرعت بیشتری پیش رود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.