نقش نوآوری و فناوری در پیشگیری از جرم

نقش نوآوری و فناوری در پیشگیری از جرم

استفاده از نوآوری و فناوری در اجرای قانون و پیشگیری از جرم به سرعت در حال توسعه است. از هواپیماهای بدون سرنشین و تجزیه و تحلیل‌های پیش‌بینی شده تا بیومتریک، به ایمن نگه داشتن شهرها و جوامع روستایی ما کمک می‌کنند. (بیومتریک به تکنیک‌های امنیتی و تشخیص مربوط می‌شود که مبتنی بر ویژگی‌های اختصاصی هر فرد است، به طور مثال از اثر انگشت).

سازمان‌های اجرای قانون، همیشه اولين پذیرنده فناوری بوده‌اند. به عنوان مثال، در اواخر دهه 1990، دوربین‌های دیجیتال در جاده‌ها نصب شدند تا تخلفات مربوط به تنظیم ترافیک، به ویژه سرعت بالا را کشف کنند. اخیراً دوربین‌های فرسوده بدنه پلیس در بسیاری از کشورها معرفی شده‌اند. بر اساس گزارشی در New Scientist، از سال 2015 در ایالات متحده، 50000، در انگلیس حدود 17000 و در استرالیا بیش از 10000 دوربين مستقر شده‌اند.

دانشگاهیان دانشگاه کمبریج دریافتند که پلیس با استفاده از دوربین‌های بدنه، 93 درصد شکایت کمتری از مردم دریافت کرده است. این امر باعث افزایش مسئوليت در هر دو طرف شده است. این نمونه‌ای از چگونگی تغییر فناوری در پلیس مدرن است.

در عین حال، جرم و جنایت در عصر دیجیتال در حال تغییر است. پلیس در حالی که هنوز به جرایمی مانند اغتشاشات، سرقت از مغازه‌ها و خشونت خانگی رسیدگی می‌کند، باید با جرایم اینترنتی جدید و نوظهور مقابله کند.

در فرانسه، ژاندارمری ملی و پلیس ملی نیروهای عملیاتی خود را به تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند ایمن و متصل مجهز می‌کنند که توسط شرکت‌های خدمات تجاری Orange و Sony ارائه می‌شود. مدتی است که نیروهای پلیس از فناوری هواپیماهای بدون سرنشین به عنوان جایگزین ارزان‌تر برای هلی‌کوپترها در برخی نقش‌ها استفاده می‌کنند.

هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به دوربین در نیروی پلیس دوون و کورن‌وال چنان موفق بوده‌اند که به اولین نیروی پلیس در انگلیس مبدل شده‌اند که یک واحد اختصاصی 24/7 بدون سرنشین را راه‌اندازی کرده است. این نیرو انتظار دارد دیگران نیز از این الگو پیروی کنند. 

پلیس دوون و کورن‌وال از هواپیماهای بدون سرنشین برای تحقیقات در مورد افراد ناپدیدشده گرفته تا ردیابی مظنونان در حوادث سلاح گرم و عملیات ضد تروریسم استفاده می‌کنند. همچنين برای کمک به مبارزه با جرایم حیات وحش از آنها برای نظارت بر 900 کیلومتر خط ساحلی و اراضی جنگلی خود استفاده می‌کند. علاوه بر اين، استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در تحقیقات تصادف برای گرفتن عکس‌های دقیق‌، امکان جمع‌آوری شواهد و باز شدن سریعتر جاده‌ها را فراهم کرده است.

داده های بزرگ و پیشگیری از جرم

نیروهای پلیس شروع به استفاده از داده‌های بزرگ‌، یادگیری ماشیني و تجزیه و تحلیل پیش‌بینی برای درک و مبارزه با جرم می‌کنند. داده‌های جمع‌آوری شده از اینترنت اشیا (IoT) برای ایجاد تصویری از الگوها و روندهای جرم توسط پلیس تجزیه و تحلیل مي‌شود. با استفاده از تجزیه و تحلیل پیش‌بینی و یادگیری ماشینی بر روی داده‌های بزرگ، پلیس می‌تواند محل وقوع جرم خشن را در مرحله بعدی تشخیص دهد.

در ایالات متحده، اداره پلیس شیکاگو با همکاری آزمایشگاه جرم دانشگاه شیکاگو تجزیه و تحلیل داده‌های بی‌درنگ را برای افزایش کارایی پلیس در دو منطقه از بالاترین سطح جرم در شهر ارائه داده است. 

تشخیص پلاک در مناطق همراه با ShotSpotter نصب شده است‌، سیستمی که می تواند دقیقاً زمان و مکان شلیک گلوله را تعیین کند. تیم‌ها از Hunchlab، یک سیستم مدیریت گشت فعال وب تحت وب استفاده می‌کنند که زمان و مکان وقوع جرایم را پیش‌بینی می‌کند و بهترین روش را برای پاسخگویی پیشنهاد می‌کنند. علاوه بر این، داده‌های ارزشمندی را برای افسران در این زمینه، مانند خطر پیش‌بینی انواع جرایم در منطقه فراهم می‌کند. در آینده بسیاری از سازمان‌های اجرای قانون با کاهش بودجه روبرو هستند. فناوری‌های جدید قدرتمند راهی را برای نیروها فراهم می‌کند تا بتوانند وظيفه خود را با کارایی بهتری انجام دهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.