نوآوری‌ها تکنیک‌های نوین را به حوزه مبارزه با مواد مخدر وارد می‌کند

نوآوری‌ها تکنیک‌های نوین را به حوزه مبارزه با مواد مخدر وارد می‌کند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در روز پژوهش، از آخرین دستاوردهای علمی و اجرایی مبارزه با مواد مخدر بازدید کرد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری پس از بازدید، در نشست دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر حضور یافت و گفت: باید با کمک فناوری و نوآوری راه ورود تکنیک‌های جدید تشخیص درمان، پیشگیری از ابتلا به اعتیاد و حتی شناسایی قاچاقچیان باز شود.

ستاری افزود: هر صنعتی که کمترین میزان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و شتاب‌دهنده‌ها را دارد بیشترین چالش‌ها و نواقص عملکردی را تجربه می‌کند، اما در عوض صنایعی که با زیست‌بوم فناوری و نوآوری همراه هستند توسعه خود را شتاب داده‌اند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: یک سال گذشته همکاری‌های خوبی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد مبارزه با مواد مخدر شکل گرفته است که این موضوع زمینه را برای ورود فناوری و نوآوری به این حوزه فراهم می‌کند.

ما برای ایجاد سیستم جدید مبارزه با مواد مخدر به فرهنگ‌سازی نیاز داریم. اینکه بتوانیم ساختارهای سنتی را به ورود شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های خلاق و شتاب‌دهنده‌ها، فناوری و نوآوری عادت دهیم. این زیست‌بوم آنقدر قوی و پرسرعت راه خود را باز می‌کند که پس از مدت کوتاهی، ساختارهای سنتی، خودشان به سراغشان می‌روند.

رییس ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری افزود: در دنیا به سمت استفاده از تکنیک‌های درمانی اعتیاد حرکت کرده‌اند. ما هم در ستاد علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ظرفیت‌های فناورانه و نوآورانه‌ای داریم که می‌توانید از این ظرفیت‌ها برای توسعه و ماندگاری روش‌های درمانی استفاده کنید. در این ستاد با کمک دستگاه‌ها و تکنیک‌های جدید درمانی و کارکردهای مغز به حوزه درمان ورود کرده‌اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.