64 متخصص ایرانی خارج از کشور بازگشتند و برای راه‌اندازی شرکت دانش‌بنیان حمایت شدند

64 متخصص ایرانی خارج از کشور بازگشتند و برای راه‌اندازی شرکت دانش‌بنیان حمایت شدند

64 نفر از دانش‌آموختگان 200 دانشگاه برتر سال گذشته موفق به راه‌اندازی شرکت دانش‌بنیان شدند.

حمایت از تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری متخصصان ایرانی خارج از کشور هدفی است که در برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور مدنظر است و این هدف با تلاشی مضاعف در سال گذشته به همکاری 64 نفر از این افراد با شرکت‌ها منجر شد.

این کار در قالب حمایت از تاسیس شرکت توسط دانش‌آموختگان 200 دانشگاه برتر یا افراد دارای سابقه موفق در حوزه فناوری در خارج از کشور که طرحی برای راه‌­اندازی کسب‌وکار دارند، اجرایی شد. سال گذشته نیز این برنامه همکاری با 64 شرکت دانش‌بنیان را در پی داشت. شرکت‌هایی در حوزه های زیست‌فناوری، انرژی، هوش مصنوعی، فناوری‌های نانو و فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جذب متخصصان ایرانی خارج از کشور و استفاده از توانمندی آنها در ارتقای کشور را یکی از اولویت‌های خود قرار داده است. رسالتی که می‌تواند کشور را از ظرفیت این افراد و توان و دانش آنها بهره‌مند کند. کسانی‌که می‌توانند تجربیات و دانش سال ها تحصیل و کار در دیگر کشورها را به ایران منتقل کنند. این کار پل ارتباطی خوبی برای جذب این افراد و استفاده از ظرفیت آنها در کشور محسوب می شود.

همچنین این برنامه با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی محققان و متخصصان ایرانی و برقرار ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجرا است. این کار تاکنون به بازگشت 2 هزار و 157 نفر از نخبگان ایرانی به کشور منجر شده است. بر این اساس تاکنون، توانمندی و تخصص بیش از 2 هزار نفر از نخبگان ایرانی به نیازهای کشور پیوند خورد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.